Centrum pro rodinu Ráj z.s.
Pavlovice u Přerova

Kurz VÝCHOVA TEENAGERŮ

 

 PŘIHLÁŠKY NA LEDEN 2017 ZDE

 VÝCHOVA TEENAGERŮ aneb praktické tipy jak prožít dospívání našich dětí

Rodiče mají dnes nepřeberné množství možností, jakým způsobem děti vychovávat, ale o výchově dospívajících se mluví mnohem méně. Může být úžasné zjistit, že na to nejsme sami, a posbírat nápady od ostatních rodičů. Každý z nás se může naučit, jak zlepšit i tu nejlépe fungující rodinu.

·         K teenagerům nedostáváme návod k použití

·         Jediná role, ve které jsme v životě nenahraditelní, je role rodiče

·         Témata kurzu se zaměřují na růst v zodpovědnosti, budování charakteru, komunikaci a řešení konfliktů i na předávání zdravých hodnot, a jsou velmi praktické.

·         Kurz vytvořili manželé Nicky a Sila Leeovi z londýnského anglikánského společenství Holy Trinity Brompton, autoři kurzů "Manželské večery" a "Příprava na manželství", už v roce 1997. Prošly jím tisíce rodičů a autoři kurz dodnes neustále vylepšují. Kurzy jsou vhodné pro jednotlivce i pro páry, pro rodiče i pěstouny, zkrátka pro kohokoli, kdo vychovává dospívající od 11 do 18 let.

PRŮBĚH JEDNOTLIVÝCH VEČERŮ:

·         Večeře – každý večer začíná příjemnou lehkou večeří. Chceme, abyste se cítili dobře, když už jste se odtrhli   od svých dospívajících. Příjemné prostředí, obsluha, káva a zákusek – zasloužíte si to!

·         Promluva – následuje vždy po jídle. Promluvy pouštíme z DVD od autorů kurzu manželů Leových. Přinesou mnoho praktických principů, příběhů ze života, vtipných citátů, nečekaných statistik i inspirativních nápadů od odborníků, poradců, rodičů i samotných teenagerů. Kurz je založen na křesťanském chápání lásky, ale je určen párům s jakoukoli životní filosofií.

·         Káva a čas na diskusi – Jádrem večera jsou cvičení v příručkách, kterými je promluva proložena. Tato cvičení Vás povedou k hlubší diskusi s ostatními rodiči - zjistíte, že v tom nejste sami, a možná se inspirujete dobrými nápady ostatních.

·         Domácí cvičení – na konci každého setkání dostanete domácí cvičení, které byste do příště měli udělat. Domácí cvičení nikdo nekontroluje, je čistě jen pro vás. Cvičení vám má napomoci pokračovat v započatých rozhovorech i doma, ať už Váš partner na kurz chodí nebo ne...

CO SE BUDEME V KURZU UČIT:

·         Sledovat dlouhodobý cíl: jaký je dlouhodobý cíl naší výchovy a jak budovat vztah se svými teenagery; jaké změny nastávají v dospívání včetně vývoje psychiky a osobnosti, jakými tlaky dnes teenageři procházejí a jak docílit toho, aby pro ně byl domov bezpečným útočištěm

·         Naplňovat potřeby teenagerů: pět jazyků lásky (slova, dotek, čas, dárky a činy), jak plnit jejich citovou nádrž, jaké jsou rozdíly ve způsobu komunikace dospělých a teenagerů a jak chápat a přijímat jejich emoce

·         Nastavovat hranice: jak postupně uvolňovat hranice a předávat teenagerům zodpovědnost, jak pomoci teenagerům rozhodovat se v oblastech, kde je to možné, a jak přejít od role dohlížitele k roli poradce, který umí s teenagery vyjednávat na jejich úrovni.

·         Podporovat zdravý emocionální vývoj: jak ovládat hněv svůj i teenagerů, jak se vyvarovat dvou nejčastějších patologií ve zvládání hněvu a jak být příkladem svým teenagerům v řešení konfliktů. Nakonec mluvíme o tom, jak teenagerům pomáhat zvládat stres a přijímat je.

·         Pomoci jim k dobrým rozhodnutím: jak pomoci teenagerům dobře proplout úskalími drog, alkoholu, sexu a internetových závislostí. Předávání informací a hodnot teenagerům a předání nástrojů k tomu, aby se i sami dlouhodobě rozhodovali dobře; hledání vzorů a utváření rodinných tradicí

VÝCHOVA TEENAGERŮ 2017

Kontakt

Centrum pro rodinu Ráj z.s.

Adresa: Pavlovice u Přerova 5, 751 11

Telefon: +420 731 604 120

Email: 

hana.skoloudova(zavináč)raj-pavlovice.cz

IČO: 22661701

Bankovní účet: 2600572589/2010

Jsme na facebooku

Sms služba

sms

V Centru pro rodinný život v Olomouci se chtějí spolu s vámi modlit za vaše úmysly. Stačí poslat sms.

+420 731 731 800

2019 © Copyright | Všechna práva vyhrazena | Tvorba: GLIPS | Login | Administrace | hana.skoloudova(zavináč)raj-pavlovice.cz