Centrum pro rodinu Ráj z.s.
Pavlovice u Přerova

MENU

 

foto z minulého kurzu

ŘEKLI O KURZU:

- účastníci kurzu 2018/2019:

"Proč jsme šli do kurzu? Chtělo to inspirativní změnu. To, co jsme přijali z původní rodiny nebylo zdaleka ideální. Ocenili jsme objevení účinných nástrojů komunikace, speciálně povzbuzení, vstřícné naslouchání, já sdělení... Už teď se mi podařilo změnit náhled na dítě, víc ho podporuji, povubuzuji, naslouchám. Taky jsem zlepšil sebedisciplínu v emoční rovině.  Tento kurz doporučuji přátelům, ale zatím se na mě dívají jak z Marzu :) Čas lekcí byl ideální, dobře dávkované pauzy. Paní lektorka byla skvělá s nejvyšší úrovní prezentačních dovedností, kterou jsem v životě potkal... Díky moc, vytrvejte! Díky také za přátelské prostředí v CPR Ráj, držte se. Dejte vědět, až bude nějaký pokračující seminář"

"Do kurzu nás přivedly věčné neshody mezi našimi dětmi, ale hlavně naše ne úplně ideální  komunikace s nimi (křik, vyhrožování, tresty...) Získali jsme nový pohled na pocity a jednání našich dětí, ocenili jsme praktická cvičení, pomohla nám aktivně se zapojit, nejen pasivně poslouchat a víc si toho zapamatovat skrz zažití urcitých situací a pocitů z nich. Rozhodně bych to doporučila dalším rodinám."

"Líbí se mi základ, ze kterého tato metoda vychází. Přijetí a láska. Na kurzu jsem pochopil některé důvody chování našich dětí. Děkuji za vaše nasazení. Vše bylo přátelské a funkční."

"Díky kurzu se mi podařila změnit komunikace s dětmi. Skvělé byly pracovní listy, mohu si doma vždy znovu vše projít. Formy práce byly vyvážené. Určitě bych to doporučila dalším rodičům. Čas kurzu je tak akorát s ohledem na hlídání dětí. Chci poděkovat za vstřícný přístup lektorky. A taky velmi kladně hodnotím občerstvení :)"

KERO 2019 Pavlovice

Více o kurzu níže:

KURZ EFEKTIVNÍHO RODIČOVSTVÍ

Patří do preventivních programů s dlouhodobým dopadem na zdravý rozvoj rodiny. KER vychází z principů individuální psychologie Alfreda Adlera a jeho žáka Rudolfa Dreikurse.

Základní Kurz efektivního rodičovství tvoří devět setkání lektorky s uzavřenou skupinou rodičů, je vhodný pro rodiče dětí různého věku. V jednotlivých lekcích jsou probírány základní principy pozitivní výchovy a jejich aplikace do praktického rodinného života.

Je veden zážitkovou formou, rodiče se aktivně podílejí na programu, dostávají pracovní listy a náměty pro domácí procvičování, díky kterým mají možnost se k probranému tématu vracet i později. Nově nabyté vědomosti rodiče postupně svým aktivním přístupem přetvářejí v rodičovské dovednosti, jimiž mohou ovlivňovat v rodině svůj vztah k dětem a chování dětí.

Nezanedbatelnou úlohou skupiny je načerpání nových sil a energie, možnost si odpočinout, aby byl rodič dále schopen s chutí a zodpovědností plnit jednu z nejnáročnějších životních rolí a profesí zároveň, tj. být dobrým rodičem svým dětem s vědomím své nedokonalosti.

Přehled témat:

Základy efektivního rodičovství, budování kladného vztahu rodič x dítě.

Tři výchovné styly, vliv původní rodiny, jsem jedinečný.

Sourozenecké konstelace.

Pochopení nesprávného chování dětí.

Povzbuzování a chvála.

Emoce v životě rodičů a jejich dětí - vstřícné naslouchání.

Emoce v životě rodičů a jejich dětí - já - sdělení.

Rodičovská autorita - trest a co volit místo něho.

Rodinná pravidla, řád, závěr.

 

Jsme na facebooku

Sms služba

sms

V Centru pro rodinný život v Olomouci se chtějí spolu s vámi modlit za vaše úmysly. Stačí poslat sms.

+420 731 731 800

2020 © Copyright | Všechna práva vyhrazena | Tvorba: GLIPS | Login | Administrace | hana.skoloudova(zavináč)raj-pavlovice.cz