Naše prostory

Jsme v dlouhodobém pronájmu ve střediskové obci Pavlovice u Přerova v areálu fary. Farnost budovu postupně zrekonstruovala k potřebám aktivit Centra pro rodinu Ráj.

budova fary
budova fary1

Budova je patrová, v přízemí je šatna (25 m2), kancelář (celkem 20 m2), prostory lesního klubu (42 m2), dvě sociální zařízení (celkem 7,5 m2), kuchyňka (10 m2), v 1.patře herna a klubovna (celkem 52 m2), tvořivá dílna (20 m2), přednáškový sál (46 m2), místnost pro poradenství (26 m2), kuchyňka (12 m2), sklad (8 m2), sociální zařízení (3,5 m2), koupelna se dvěma sprchami (8 m2). Vytápění budovy je centrální tuhými palivy (dřevo). Ve dvoře je multifunkční sál (80 m2) s kuchyní a patrovým skladovacím prostorem (12 m2).

Vytápění je krbovými kamny (dřevo).

Prostory lesního klubu

Děti z Lesního klubu František tráví maximum času ve venkovních prostorách. Kromě lesa a okolí Pavlovic u Přerova mají široký prostor pro zkoumávání světa i na dvoře a v zahradě v Centru pro rodinu Ráj. Hojně využívaný je altán, kde si děti ve všech zimních obdobích malují barvami a jinak výtvarně rozvíjí své schopnosti. Zahrada obsahuje hrací prvky pro děti a své místo našli i králíci a slepičky, o které se  s dětmi z Lesního klubu František a Klubu Zahrada společně staráme. Zahrada obecně poskytuje skvělý prostor pro vytváření dětských zážitků a nových přátelství.

dvur fara

zahrada prvky deti

kralici

kralici deti

kralici deti1

trampolina

zahrada hry

blato

Herna a klubovna

herna

klubovna

klubovna1

klubovna2

 

Tvořivá dílna

keramika

 

keramika3

 

 

Přednáškový sál

prednaskovy sal1

prednaskovy sal

Kuchyňka

kuchynka

 

Klub Stodola

Ve dvoře se nachází Stodola, kterou využíváme pro přednášky, kurzy a setkání při větším počtu účastníků.

stodola dvur

Vnitřní prostory stodoly

stodola vnitrni

stodola vnitrni1

stodola vnitrni2

 

V obou budovách je možnost bezplatného připojení k internetu na několika místech. Mezi těmito budovami je velký dvůr s altánem, pískovištěm, bezpečnými hracími plochami a řadou mobilních hracích prvků (cca 850 m2). Za budovou klubovny máme k dispozici prostor velké travnaté louky (cca 1000 m2).

dvur prolezacky

dvur

dvur kuzely

dvur piskoviste

IMG 5635

zahrada

zahrada stodola

zahrada lavicka

  

 Přijďte zažít naše prostory osobně. Prohlédněte si nabídku našich programů a přihlaste se na některý z nich.

Přejít na aktuální nabídku programů a akcí