Svědectví manželů Evy a Martina Fialových z Pavlovic: "Kurz Klíč ke zdravým vztahům nám přinesl veliký a silný AHA moment. A to i přesto, že na svém osobnostním rozvoji už pár let pracujeme. Pochopili jsme původ svých reakcí v různých mezilidsky náročných situacích, což nám dává šanci zvládnout je příště líp. Pochopili jsme své rodiče a víme, jak podpořit své děti, aby našly dobrou cestu k sobě i k lidem, které na své životní pouti potkají. Užili jsme si příjemnou atmosféru na přednáškách, na každou další jsme se těšili a bylo nám líto, když kurz skončil. Přednášející je borec a my děkujeme, za tuto příležitost."

Klíč

Na seminář Výchova synů dorazilo přes dvacet rodičů... „Zásadním poznatkem semináře pro nás bylo, že mnohé chlapecké projevy jsou úplně normální a je nutno je akceptovat a "jen" usměrňovat. Zároveň je důležité opakovaně slyšet, jak je (nejen) pro kluky významný osobní příklad otce", sdělili rodiče tří dětí.

Podzimní Víkend pro táty s dětmi v Pavlovicích společně prožilo 9 tátů s 15 potomky. Jeden z nich Martin, který měl s sebou dvě předškolní děti napsal: „Víkend se mi líbil, byl dobře zorganizovaný, v příjemné společnosti podobně smýšlejících mužů. Ocenil jsem uvolněnou, pohodovou atmosféru i večerní besedu na téma Dobrý táta. Bylo pro mě příjemné potvrdit si nezastupitelnou a velmi důležitou roli otce ve výchově dětí.  Děkuji za společně strávený čas s dětmi."

Tátové s dětmi

Během října probíhal na Ráji čtyřdílný kurz s Pavlem Mečkovským Klíč ke zdravým vztahům. Pro většinu účastníků byl na cestě k sebepoznání dost zásadním odrazovým můstkem. Manželé M+M nám řekli toto: Kurz nám pomohl uvědomit si a rozkrýt naše zakořeněné způsoby jednání a nastínil nám možnosti, jak na nich pracovat. Byl pravděpodobně nejzásadnějším, kterého jsme se na CPR zúčastnili. "Klíč ke zdravým vztahům" vnímáme jako základ k dalším kurzům zaměřeným na efektivní komunikaci s dětmi i s partnerem. Vřele doporučujeme všem!