Jak dětem vysvětlit smysl postní doby? Využijte křížovou cestu, kterou jsme pro Vás připravili v přírodě. Pro rodiny z Pavlovic u Přerova jsme trasu křížové cesty nachystali a vyvěsili v lese Pálenina - od Prusinek - pěšinkou po okraji lesa. Rodiny z Hradčan si mohou křížovou cestu projít na Výhoně. A také rodiny z Přerova mohou tuto křížovou cestu absolvovat díky spolupráci s CMŠ podél řeky Bečvy  směrem ke kapličce pod nemocnicí. Vám ostatním zájemcům zdarma pošleme.

 🖊  CHCI POSLAT VÍCE INFO

CO JE POSTNÍ DOBA?

Postní doba trvá čtyřicet dní. Než v neděli po prvním jarním úplňku přijdou Velikonoce, chtějí se křesťané dobře připravit - hledají, co je v životě opravdu důležité: přátelství s Ježíšem a také s druhými lidmi. Aby měli nesobecké a poctivé srdce a aby je nic nerozptylovalo, žijí těch čtyřicet dní střídmě. Ledacos načas odkládají: třeba zábavu, vyvařování dobrého jídla, různé oslavy, výpravy za nakupováním... Říká se tomu půst. Vrací lidským srdcím prostotu a radost.

CO JE KŘÍŽOVÁ CESTA A PROČ SE JI MODLÍME?

Ve 14 zastaveních křížové cesty si připomínáme, kolik těžkých věcí Ježíš prožil a vydržel poté, co byl vydán k ukřižování. To je událost, která se odehrála až na Velký pátek, který slavíme těsně před Velikonocemi. Protože ale máme celou postní dobu prožívat tak, abychom se obrátili a co nejvíce přiblížili k Ježíši, mohou nám k tomu být jednotlivá zastavení dobrými pomocníky.

Pán Ježíš jako člověk během svého života na zemi prožil mnoho různých bolestí a těžkostí, třeba i takových, jaké prožíváme my. Proto nám rozumí. Kromě toho ale jako Bůh může vstupovat do našich srdcí, proměňovat je, uzdravovat a posilovat. Záleží ale také i na nás, nakolik jsme ochotni ho pozvat do svého života a uvěřit mu.

Křížovou cestu se lidé většinou modlí společně, především v pátek a v době postní. Můžeme se ji ale modlit klidně i sami, kdykoli, a není vůbec nutné projít všechna zastavení. Důležité je chtít se setkat s Ježíšem a pustit ho do svých starostí, zranění apod.

 🖊  CHCI POSLAT VÍCE INFO