PŘIHLÁŠKY ZDE  (je nutné se předem přihlásit)

JAK JEDNODUŠE CHOVAT SLEPICE - v pondělí 24.2. 2020 se s vámi posdílí Mgr. Martina Veselá

PLAKÁT ZDE

Ve čtvrtek 13. června od 9 hodin - beseda pro pokročilejší permakulturní zahradnice na téma MOJE ZAHRADA VČERA DNES A ZÍTRA – možnost vzájemného sdílení zkušeností, literatury, možnost promítnutí fotodokumentace z vašich zahrad. Můžete zde také vyměňovat své přebytky semínek a přísady. Moderuje Mgr.Martina Veselá. Příspěvek 50 Kč

 

V úterý 11. června od 16:15 h PŘÍRODNÍ ZAHRADA – jak mít zahradu odolnější vůči suchu a klimatickým změnám – s lektorkou Mgr.Martinou Veselou, průkopnicí permakultury v našem regionu. Beseda bude probíhat na zahradě Centra pro rodinu a je možné dohodnout hlídání dětí. Beseda je určena pro ty, kteří ještě o tomto tématu moc neslyšeli. Příspěvek 50 Kč

Ve čtvrtek 6. června od 9 h se můžete inspirovat jak co nejlépe doma hospodařit s penězi na besedě s Ing. Evou Fialovou, která si pro vás připravuje téma ZÁKLADY FINANČNÍHO HOSPODAŘENÍ V RODINĚ

Ve čtvrtek 23. května od 9 h PŘÍRODNÍ ZAHRADA – jak mít zahradu odolnější vůči suchu a klimatickým změnám – s lektorkou Mgr.Martinou Veselou, průkopnicí permakultury v našem regionu.

plakát chleba PP

 

 

Připravené prostředí: Příprava prostředí (domácnost, dětský pokoj....) je zásadní vklad rodiče (průvodce) do vzdělávání dítěte. Dítě si vybírá, co se bude učit a vybírá právě z nabídky, kterou mu připravíme. Připravené prostředí je organizovaný prostor, kde jsou připraveny skupiny důmyslných pomůcek a činností odpovídajících potřebám dítěte. Každé dítě by mělo narazit na nabídku toho, co ho právě zajímá. Nejsou to krabice hraček a pokojíky plné plyšáků a plastových autíček, jak je známe z mnoha domácností. Připravené prostředí má jasný řád a pravidla. To zajišťuje jeho bezproblémový chod a svobodu a bezpečí všech dětí. Pocit bezpečí je základní podmínkou efektivního učení. To znamená i nesoutěživou, respektující atmosféru. V širším smyslu si pod připraveným prostředím představíme i osobnostní vybavení průvodce (rodiče/ pedagoga). Neposuzuje, neodsuzuje, nehodnotí. Provází, podporuje, inspiruje. Je modelem a vzorem.

Jak na to? Přijďte se inspirovat ve čtvrtek 29. listopadu v 16:30 hodin do Centra pro rodinu Ráj. 

 BESEDA PRIPRAVENE PROSTREDI -2018

 PROČ DĚTI ZLOBÍ

VÝCHOVA HYPERAKTIVNÍCH DĚTÍ

 

 

 

beseda 16.10.2018

beseda modlitba

beseda květen 

- POZOR ZMĚNA - OPROTI PLAKÁTKU V AKTUALITÁCH SE MĚNÍ TERMÍN BESEDY O BYLINKÁCH - BUDE AŽ VE STŘEDU 16.KVĚTNA, Z DŮVODU ŠKOLENÍ PANÍ LEKTORKY. DĚKUJEME ZA POCHOPENÍ.

bylinky na jaře 2

 

   

ŽIVOT S PANNOU MARIÍ

BESEDA PRVNÍ POMOC SE Z DŮVODU NEMOCI PŘESOUVÁ, TERMÍN BUDE UPŘESNĚN.

Ve čtvrtek 8.března bude od 9 hodin beseda se zkušenou zdravotní sestrou a maminkou dvou dětí Soňou Daniecovou na téma PRVNÍ POMOC.

bylinky - konec zimy a jaro

 

 Ve čtvrtek 15. března od 9 hodin - beseda s Hanou Školoudovou na téma: PROŽÍVÁNÍ VELIKONOC A POSTNÍ DOBY VE FARNOSTI I V RODINĚ.

 

 

Rozvoj dětí 3.18. kopie

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PŘÍRODNÍ KOSMETIKA

VÝROBA MÝDLA 2018

 

Na jednotlivé besedy se přihlašujte ZDE

BESEDY PROBÍHAJÍ KAŽDÝ ČTVRTEK OD 9 HODIN.

ZMĚNA - 23.11. TÉMA: KATECHEZE DOBRÉHO PASTÝŘE PRO DĚTI OD 3 LET

BESEDY nejen PRO MAM. LISTOPAD 2017

BESEDY nejen PRO MAM. ŘÍ JEN 2017

 

BESEDA SUPERMATKA-říjen 2017

 

BESEDA ROZVOJ DĚTÍ

 

O PŘÍRODĚ V PŘÍRODĚ - pro velký úspěch se beseda opakuje ještě v úterý 27.6.

beseda červen

BESEDA SUPERMATKA

přednáška 2

V březnu pokračujeme v únorových tématech. :)

 

 

 

 

BESEDY nejen PRO MAM. ÚNOR 2017

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

BESEDY nejen PRO MAM. PROSINEC 2016

BESEDY nejen PRO MAMINKY - LISTOPAD 2016

BESEDY nejen PRO MAMINKY - ŘÍJEN 2016

 

 

 

 

 

BESEDY nejen PRO MAMINKY - ZÁŘÍ 2016 - web

BESEDA DĚTI POTŘEBUJÍ RITUÁLY ZDE

BESEDY nejen PRO MAMINKY - červen 2016

BESEDY nejen PRO MAMINKY - květen 2016

BESEDY nejen PRO MAMINKY - duben 2016