Srdečně vás zveme na seminář pro rodiče, který bude v ponděli 22. 6. 2020 od 16 do 19 hodin (3h) v Pavlovice u Přerova na CPR Ráj s oblíbenou montessori lektorkou Irenou Kubantovou  www.montessori-praxe.cz  

EMOCE V RODINĚ - VZTEKÁ SE

ZÁKLADNÍ CENA: 300 Kč (450 Kč oba rodiče) - je nutné zaplatit předem na účet CPR Ráj U FIO BANKY: 2600572589/2010 (do zprávy pro příjemce uveďte Emoce a vaše příjmení). Pokud byste potřebovali hlídání dětí, můžeme zajistit pro omezený počet dětí. Příspěvek na hlídání po dobu 3 hodin 100 Kč/dítě nebo 150 Kč/sourozenci.

Emocí dětí se téměř všichni dospělí obávají - zvlášť pokud jsou silné a mají nálepku "negativní". Snaží se je utlumit vysvětlováním, posléze vyhrožováním a zakazováním. A to z dobrého důvodu: Chceme pro naše děti, aby byly šťastné - a pokud jsou smutné anebo se vztekají, máme obavy, že je s nimi něco ŠPATNĚ, anebo že by měly namísto vyjádření hněvu POCHOPIT OKOLNOSTI.

Převážná většina dnešních rodičů vyrostla v rodinách, kdy nebyl tolerován projev negativních emocí. Tedy s nimi neumíme nakládat. A současně se shodneme, že libé i nelibé pocity prostě k životu patří. Vztek cítíme, a často vyjadřujeme všichni, i my, dospělí.

Na tomto semináři prozkoumáme výbušné situace, ve kterých se objevuje VZTEK - ať už na straně dítěte, nebo na straně dospělého - a prozkoumáme, jak se k emocím postavit tak, aby byla jejich energie využita konstruktivně.

1. Vysvětlíme si, co stojí za vztekem, a jak s ním můžeme aktivně pracovat, aby trval kratší dobu a neobjevoval se tak často!
2. Dozvíte se, jaký informační význam nese emoce vzteku. A jak s touto informací dále pracovat, namísto utlumování.
3. Budeme trénovat vhodné reakce, které různě temperamentním dětem pomáhají méně křičet, nebo zkrátí délku a frekvenci křiku.

Budeme čerpat jednak z emočního/psychického vývoje dětí v souladu s pedagogikou Marie Montessori a jejich možností seberegulace během vývoje. A také budeme řešit různé temperamenty lidí a to, jak rychle jim hněv nastupuje - a jak s tím pracovat u dětí i dospělých - zde bude zdroj K.G.Jung a Teorie typů, aktuálně v ČR zpracovaná psycholožkou Šárkou Mikovou.

Lektorka: Irena Kubantová www.montessori-praxe.cz