Taky vám připadají některé maminky ve vašem okolí jako neskutečné? Jak zvládají to, co zvládají a rádi byste se jich zeptali, ale nemáte příležitost nebo je vám to hloupé? Můžete se připojit online nebo se podívat na záznam později kdykoli se vám to hodí.

Během našich klubů pro maminky s batolaty je spousta příležitostí pro sdílení. Bohužel však okolnosti dlouhodobě nepřály, abychom kluby otevřeli, tak nás napadlo, že vždy jednu z Vás - maminek - pozveme k nám na Ráj a při dobré kávě si popovídáme na témata jako je rodičovství, domácnost, zahrada - ale i další témata, která zrovna řešíte. Vy ostatní můžete být u toho díky výdobytkům modernmí techniky. Vysílání probíhá online v jednom dopoledním a záznam ve večerním čase. Přihlášení je spojeno se slibem zachování mlčenlivosti - příběhy jsou určené pouze pro vás přihlášené, pro povzbuzení a inspiraci. :-)  Každý, kdo se přihlásí k online setkání - bude mít příležitost položit konkrétní otázku (kterou zapíše při přihlášení) dotyčné ženě. Ať už Vás zajímá, kam chodí ke kadeřnici nebo v jak velkém hrnci se vaří večeře pro 6ti člennou rodinu.

BESEDY S INSPIRATIVNÍMI MAMINKAMI: 

200140823 338869247692159 875896670353417184 nPeťa Vaculíková má tři děti vě věku 7, 5 a 3 roky. Při dětech se snaží věnovat zahradní architektuře, převážně návrhům soukromých zahrad. Vystudovala Mendlovu univerzitu - obor Zahradní a krajinářská architektura a dále doktorát na VUT v Brně na fakultě architektury. Peťa promovala už s Julinkou na cestě. Doma mají slepičky, druhým rokem přebudovává vlastní zahradu k obrazu svému, ale je to ještě běh na dlouhou trať dle jejích slov. Kromě toho je Peťa lektorka aerobiku a Port de Bras. Nejraději něco dělá rukama, tvoří a vyrábí. Největším relaxem je pak pro ni (jak jinak) hrabání se v záhoně a kochání se, jak všechno roste, kvete a mění se před očima... Nejoblíbenější květinou Peti je kopretina a obecně hodně používá v zahradách trvalky, protože teprve trvalky zahradu opravdu zabydlí... zútulní....  Chcete se Peti zeptat na víc z jejího života? Na vaše otázky bude odpovídat on-line ve čtvrtek 20. června od 9:30 hodin. Pro všechny, kdo nestihnou online vysílání - můžete si pustit záznam. Přihlaste se ZDE a do formuláře vepište své otázky.
 
 
IMG 4302Martina Žákovská je maminkou tří dospělých dětí. S manželem vybudovali rodinné hnízdo v Hradčanech, kam se jejich děti rády vrací a kde pečuje v současné době už i o dvě vnoučátka. Není však ledajakou maminkou a babičkou, mohla by to být rovnou „babka kořenářka“. Paní Martina má nesčetně koníčků, všechny dělá naplno a s láskou obdarovává své příbuzné a přátele svými výrobky. Vystudovala Tradiční čínskou medicínu v Brně a několik let se věnovala plně léčení všech možných i nemožných neduhů pomocí této terapie. Plynule přešla na pěstování vlastních bylin, ze kterých vyrábí domácí kosmetiku, tinktury a vaří masti. Přes navlékání náramků z drahých kamenů aktuálně zakotvila u šití obuvi, barefoot i klasické. Chcete se Martiny zeptat na víc z jejího života? Na vaše otázky bude odpovídat on-line ve středu 2. června od 9 hodin. Pro všechny, kdo nestihnou online vysílání - můžete si pustit záznam. Přihlaste se ZDE a do formuláře můžete napsat i své otázky. 
 
183663622 3925059687571754 1069531356543266117 nJaruška Hnilová je maminkou pěti dětí od 3 do 15 let. Pro svou rodinu šije, vaří, peče, vyrábí mýdla i prášky na praní. Pravidelně také pomáhá,kde je potřeba-stará se o květinovou výzdobu kostela,vaří šestinedělkám, hlídá děti kamarádkám,podporuje osamělé maminky. Při tom všem je stále usměvavá a plná síly.
Chcete se Jarušky zeptat na víc z jejího života? Na vaše otázky bude odpovídat on-line ve středu 19. května od 9 hodin. Pro všechny, kdo nestihnou online vysílání - můžete si pustit záznam. Přihlaste se ZDE a do formuláře můžete napsat i své otázky.

 

 

 

 

 

nohy_cara_hranice

Eva Fialová je jednou z žen, která vás překvapí svou laskavostí k lidem a oddaností rodině i práci, do které se pustí. Z mnoha jejích životních příběhů je teď nejaktuálnější její poslední půlrok, kdy se svými třemi dětmi ve věku 5 až 9 let následovala manžela za prací do města vzáleného 1 000 km od domova. Kromě péče o domácnost, vaření, domácího vzdělávání dětí a home office pro CPR Ráj se věnovala kváskování. Tento svůj koníček přivedla téměř k dokonalosti a dnes peče pro rodinu i přátele nejen ty nejvoňavější bochníky chleba ale i další sladké i slané kváskové speciality. Chcete se Evčí zeptat na víc z jejího života? Na vaše otázky bude odpovídat on-line. Pro všechny, kdo nestihnou online vysílání - můžete si pustit záznam. Přihlaste se ZDE a do formuláře napište své otázky.

 

marťa veseláMartina Veselá je propagátorkou permakulturního myšlení v našem okolí. Je-li příležitost konat v souznění s přírodou nebo podpořit trvalou udržitelnost, spolehněte se, že Marťa bude u toho. Kromě péče o čtyři děti ve věku od 2,5 roku do 9 let se věnuje chovu drobného domácího zvířectva a pěstování na zahradě a na malém poli. Když může, uplatní svou kreativitu i při šití. Chcete se zeptat na víc z jejího života? Na vaše otázky bude odpovídat on-line. Pro všechny, kdo nestihnou online vysílání - můžete si pustit záznam. Přihlaste se ZDE a do formuláře napište své otázky.

HaniHana Školoudová je ZAKLADATELKOU A PŘEDSEDKYNÍ CENTRA PRO RODINU RÁJ. O tom, jak se jí daří kloubit životní role manažerky, manželky, matky dětí dospělých, dospívajích a hyperaktivního prvňáčka, babičky pěti vnoučat, tchýně i pečovatelky o rodiče a prarodiče si s ní budeme povídat při on-line besedě ve středu 22.dubna od 9 hodin /bude k dispozici i záznam ke spuštění ve večerních hodinách/. Chcete se zeptat na něco konkrétního? Přihlaste se ZDE a do formuláře napište své otázky.

 

 

 

 

 

BarboraBarbora Stiskálková povede v CPR Ráj HRÁTKY S BATOLÁTKY.  Na první mateřské se rozhodla změnit svou profesi a splnit si svůj sen. Vystudovala střední školu sociálně výchovnou a pak vysokou školu obor Speciální pedagogika předškolního věku - učitelství pro MŠ. Během studia porodila další dvě děti a v loňském roce úspěšně státnicovala jako matka tří dětí ve věku 10, 7 a 2 roky. Při studiu ji podporoval manžel, se kterým spolu hospodaří na velké zahradě a malém statku. Chcete se zeptat na víc z jejího života? Na vaše otázky bude odpovídat on-line ve středu 14. dubna od 9 hodin. Pro všechny, kdo nestihnou online vysílání - můžete si pustit záznam. Vaši přihlášku včetně otázek na Barču napište ZDE

 

 

 

 

 

MarkyMarkéta Zlámalová studovala učitelství 1. stupně na MU v Brně, kde v rámci nepovinného předmětu navštívila montessori školu. Tam ji uchvátilo pracovní nasazení v kombinaci s klidným prostředím a příjemnou atmosférou. Následovalo studium v Rakousku přes program Erasmus, kde s Montessori pedagogikou seznámila zase o kousek víc, ještě ve stejný rok pracovala přes léto jako Au-pair v Německu, kde se seznámila, jak může Montessori vypadat v rodině ne jen v instituci.

Po ukončení studia se tomuto alternativnímu vzdělávání začala věnovat intenzivně, absolvovala několik kurzů od montessori společnosti ČR akreditované MŠMT. Markétce se podařilo rozjet montessori dílničky na Ráji, později i v Osečánku. Pro svého prvního syna chtěla montessori školku, které se podařila vytvořit v Oseku nad Bečvou. Za rok a půl by jej ráda uvedla do montessori prvního stupně :-) Nyní je na rodičovské dovolené, ale působí i jako přednášející na témata týkající se výchovy a vzdělávání, převážně zaměřeného na alternativní vzdělávání, také dává individuální konzultace a zaujímá pozici místopředsedy Osečánku a garanta pro montessori miniškolku. Vaši přihlášku včetně otázek na Marky na besedu 17.3. najdete ZDE. 

vercaVerča Dohnalová je maminkou dvou kluků a majitelkou první bezobalové prodejny v Přerově Bezobalu Přerov. Jestli Verči něco nechybí, je to odvaha jít proti proudu a schopnost stát si za svým. Její zapálení pro ekologii a vytváření domácnosti a života s menším množstvím odpadu, je velmi inspirativní. Verča však jde mnohem dál a své postřehy z oblasti, jak ušetřit odpad přetvořila do krásné prodejny v Přerově na Čechově ulici. 

Chcete se zeptat Verči na víc z jejího života? Na vaše otázky bude odpovídat on-line ve středu 10. března od 9 hodin. Pokud nestihnete online vysílání, budete mít k dispozici záznam. Vaši přihlášku včetně otázek na Verču najdete ZDE

   PetraPetra Zlámalová vede v CPR Ráj klub KULÍŠEK, doma má manžela, 5 dětí od 8 do 1,5 roku, hejno slepiček, dvě morčata a přírodní zahradu. Koncem loňského roku vydala knížku Pečené pohádky. Chcete se zeptat na víc z jejího života? Na vaše otázky bude odpovídat on-line ve středu 24.února od 9 hodin. Pro všechny, kdo nestihnou online vysílání - můžete si pustit záznam. Vaši přihlášku napište ZDE  

Pokud byste si chtěli pustit záznam, přihlaste se a pošleme Vám odkaz, kde najdete celou besedu.