Kurz VÝCHOVA DĚTÍ
Od úterý, 13. září 2022 -  17:00
Do úterý, 18. říjen 2022 - 19:00

Pět setkání v příjemném prostředí, kde si můžete na chvíli odpočinout a seznámit se s dalšími rodiči, kteří zažívají podobné boje jako Vy.

2022 kurz vychova deti

PŘIHLÁŠKA NA AKCI

Místo Stodola CPR Ráj Pavlovice u Přerova
Více informací:

Ke kurzu patří poutavé přednášky o důležitých tématech výchovy dětí od 0 do 10 let plné praktických rad a nápadů.

Hlavní částí kurzu je ale příležitost diskuse s ostatními rodiči nad zadaným tématem - ať už se jedná o váš přístup, jejich dobré nápady nebo jen sdílení strastí a radostí rodičovství.

Jak kurz probíhá?

Každé setkání začíná společným jídlem. Chceme, abyste se cítili dobře, když už jste se odtrhli od svých dětí. Příjemné osvětlení, ubrusy, květina, obsluha, káva a zákusek – zasloužíte si to! U kurzů, které běží po dobu deseti týdnů nebo v dopoledních hodinách, můžete dostat lehčí občerstvení, v případě večerních setkání se začíná večeří.
 
Vždy po jídle následuje promluva. Kurz je rozdělen do pěti nebo deseti týdnů, podle toho jsou promluvy dvě nebo jen jedna. Přinesou mnoho praktických principů, příběhů ze života, vtipných citátů, nečekaných statistik i inspirativních nápadů. Kurz je založen na křesťanském pojetí lásky ale je určen i rodičům z necírkevního prostředí.
 
Jádrem setkání jsou cvičení v příručkách, kterými je promluva proložena. Tato cvičení Vás povedou k hlubší diskusi s ostatními rodiči - zjistíte, že v tom nejste sami, a možná se inspirujete dobrými nápady ostatních. V pozadí hraje hudba a během cvičení se podává káva nebo čaj a zákusek.
 
Na konci každého setkání dostanete domácí cvičení, které byste do příště měli udělat. Domácí cvičení nikdo nekontroluje, je čistě jen pro vás. Cvičení vám má napomoci pokračovat v započatých rozhovorech i doma, ať už Váš partner na kurz chodí nebo ne...

 

Témata jednotlivých setkání:


1. téma

Budování pevných základů

vzájemná podpora a růst, bezpečí, čas pro rodinu, komunikace

2. téma

Naplnění potřeb našich dětí

pět jazyků lásky (slova, dotek, čas, dárky a činy)

3. téma

Nastavení hranic

kombinace lásky, hranic a kázně, jak pomoci dětem správně se rozhodovat

4. téma

Jak vytvářet zdravé vztahy

příklad zdravých vztahů, učení se vztahům, ovládání hněvu (dětí i rodičů)

5. téma

Náš dlouhodobý cíl

vedení dětí k odpovědnosti, předávání názorů a hodnot

PŘIHLÁŠKA NA AKCI