KURZ VÝCHOVA TEENAGERŮ
Od úterý, 1. listopad 2022 -  17:00
Do úterý, 29. listopad 2022 - 19:00

Pět setkání v příjemném prostředí, kde si můžete na chvíli odpočinout a seznámit se s dalšími rodiči, kteří zažívají podobné boje jako Vy.

 2022 vychova teenageru

PŘIHLÁŠKA NA AKCI

Místo Stodola CPR Ráj Pavlovice u Přerova
Více informací:

Pět setkání v příjemném prostředí, kde si můžete na chvíli odpočinout a seznámit se s dalšími rodiči, kteří zažívají podobné boje jako Vy.

Ke kurzu patří poutavé přednášky o důležitých tématech výchovy teenagerů od 11 do 18 let plné praktických rad a nápadů.

Hlavní částí kurzu je příležitost diskuse s ostatními rodiči nad zadaným tématem - ať už se jedná o váš přístup, jejich dobré nápady nebo jen sdílení strastí a radostí rodičovství.

Rodiče mají dnes nepřeberné množství možností, jakým způsobem děti vychovávat, ale o výchově dospívajících se mluví mnohem méně. Může být úžasné zjistit, že na to nejste sami, a posbírat nápady od ostatních rodičů. Každý z nás se může naučit, jak zlepšit i tu nejlépe fungující rodinu.

K teenagerům nedostáváme návod k použití

Jediná role, ve které jsme v životě nenahraditelní, je role rodiče

Témata kurzu se zaměřují na růst v zodpovědnosti, budování charakteru, komunikaci a řešení konfliktů i na předávání zdravých hodnot, a jsou velmi praktické.

Jak kurz probíhá?

Každý večer začíná příjemnou večeří. Chceme, abyste se cítili dobře, když už jste se odtrhli od svých dospívajících. Příjemné osvětlení, ubrusy, květina, obsluha, káva a zákusek – zasloužíte si to! U kurzů, které běží po dobu deseti týdnů nebo v dopoledních hodinách, můžete dostat jen lehčí občerstvení

Po jídle vždy následuje promluva. Kurz je rozdělen do pěti nebo deseti týdnů, podle toho jsou promluvy dvě nebo jen jedna. Přinesou mnoho praktických principů, příběhů ze života, vtipných citátů, nečekaných statistik i inspirativních nápadů od odborníků, poradců, rodičů i samotných teenagerů. Kurz je založen na křesťanském chápání lásky, ale je určen párům s jakoukoli životní filosofií.

Jádrem večera jsou cvičení v příručkách, kterými je promluva proložena. Tato cvičení Vás povedou k hlubší diskusi s ostatními rodiči - zjistíte, že v tom nejste sami, a možná se inspirujete dobrými nápady ostatních. V pozadí hraje hudba a během cvičení se často podává káva nebo čaj a zákusek.

Na konci každého setkání dostanete domácí cvičení, které byste do příště měli udělat. Domácí cvičení nikdo nekontroluje, je čistě jen pro vás. Cvičení vám má napomoci pokračovat v započatých rozhovorech i doma, ať už Váš partner na kurz chodí nebo ne...

 

Témata jednotlivých setkání:

 
 
 1.1. téma

Sledování dlouhodového cíle

budování vztahu s našimi teenagery

2. téma

Naplnování potřeb teenagerů

pět jazyků lásky (slova, dotek, čas, dárky a činy)

3. téma

Nastavení hranic

postupné uvolňování hranic a předávání zodpovědnosti teenagerům

4. téma

Podpora zdravého emocionálního vývoje

ovládání hněvu a stresu jak u nás, tak u teenagerů

5. téma

Jak pomoci teenagerům k dobrým rozhodnutím

úskalí drog, alkoholu, sexu a internetových závislostí, předávání informací a hodnot, hledání vzorů a utváření rodinných tradicí

PŘIHLÁŠKA NA AKCI